Wypromuj swój biznes w Internecie

Stwórz wirtualną wizytówkę firmy

Zostań liderem w swojej branży

Czy warto iść na zasiłek macierzyński w Norwegii

Czy warto iść na zasiłek macierzyński w Norwegii

Pierwsze miesiące życia dziecka to czas, w którym wymaga ono szczególnej opieki. Obecność rodzica w tym okresie ma nieocenioną wartość. Firma Polsk Norsk Consulting pragnie zapewnić swoim klientom specjalistyczne wsparcie podczas ubiegania się o foreldrepenger, czyli norweski zasiłek rodzinny. Usługi agencji kierowane są zarówno do Polaków na stałe mieszkających w Norwegii, jak i osób podejmujących pracę w skandynawskim kraju, lecz na stałe mieszkających w Polsce.

Norweski foreldrepenger stanowiący 100% stawki trwa łącznie 49 tygodni i przysługuje osobom, które przez 6 z 10 miesięcy przed narodzeniem dziecka osiągnęły dochód minimum 0,5 G, czyli 48 441,5 NOK. Jednocześnie pobieranie zasiłku rodzicielskiego można wydłużyć do 59 tygodni i wówczas wynosi on 80% stawki. Jeśli zarówno matka, jak i ojciec osiągnęli wymagany dochód, zasiłek przysługuje obojgu rodzicom. Mødrekvote, czyli urlop macierzyński, obejmuje 18 tygodni, natomiast urlop tacierzyński (fedrekvote) to 15 tygodni. Dodatkowo rodzice mają do dyspozycji wspólny okres 16 tygodni.

Skorzystanie z foreldrepenger  jest o tyle korzystne, że norweski Urząd Pracy i Polityki Społecznej oferuje dogodne warunki finansowe, a także elastyczne warunki dysponowania czasem urlopu. Jeśli jesteś Polką mieszkającą w Norwegii i właśnie spodziewasz się dziecka, wsparcie przedsiębiorstwa PNC zdecydowanie ułatwi Ci ubieganie się o świadczenia rodzinne. Firma pomoże Ci dopełnić wszelkich formalności, by móc pobierać zasiłek macierzyński w Norwegii i spędzić pierwsze miesiące po porodzie razem z dzieckiem. Specjaliści agencji wyróżniają się dogłębną wiedzą na temat prawa norweskiego, dlatego współpraca z nimi jest satysfakcjonująca dla klientów. Więcej informacji o działalności firmy znajdziesz na jej stronie internetowej.

Tadeusz Zawadzki 2019-06-06 0 komentarzy

Zostaw nam komentarz jeżeli ten artykuł Ci się podobał!