Wypromuj swój biznes w Internecie

Stwórz wirtualną wizytówkę firmy

Zostań liderem w swojej branży

Echo serca w klinice w Gdańsku - wskazania do badania

Echo serca w klinice w Gdańsku - wskazania do badania

Echo jest zaliczane do badań obrazowych, które daje szansę wykrycia nieprawidłowości związanych z pracą serca. Jest ono bezbolesne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Trwa mniej więcej kilka lub kilkanaście minut, po których pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków. Jest ono zlecane przez lekarza rodzinnego lub kardiologa, który wykrył u pacjenta nieprawidłową pracę tego narządu. Echo znajduje zastosowanie wśród osób z chorobą wieńcową, zapaleniem wsierdzia, nadciśnieniem tętniczym lub chorobą niedokrwienną. Ewentualnymi przeciwwskazaniami w tym przypadku są poważne wady serca, astma oskrzelowa lub urazy klatki piersiowej, na którą nałożono gips.

Badanie to sprawdza się wśród osób z zapaleniem mięśnia sercowego oraz chorobą zakrzepowo-zatorową. Specjaliści wykonują je w sposób przezklatkowy lub przezprzełykowy, co oznacza, że umieszczają sondę wraz z głowicą w przełyku pacjenta. Niektórzy praktykują także badanie wysiłkowe, dające możliwość skontrolowania serca w warunkach zwiększonego zapotrzebowania na tlen. Echo wykonuje się również wśród najmłodszych. Umożliwia ono dostarczenie lekarzowi informacji na temat pracy oraz budowy serca. Jest całkowicie bezpieczne, dlatego sprawdza się nawet wśród kilkumiesięcznych dzieci, u których można wykryć wrodzone wady lub zaburzenia rytmu tego organu.

Klinika, w której przeprowadzane są takie badania, mieści się w Gdańsku. Echo sercajest wykonywane w placówce Medami, przyjmującej pacjentów w różnym wieku. Jest ono niezbędne wśród osób, u których wykryto szmery serca, choć niektórzy zapisują się na nie profilaktycznie, przykładowo raz do roku. Podczas badania pacjent znajduje się w pozycji leżącej z lewą ręką umieszczoną pod głową oraz z prawą położoną wzdłuż tułowia.

Paulina Borkowska 2022-03-21 0 komentarzy

Zostaw nam komentarz jeżeli ten artykuł Ci się podobał!