Wypromuj swój biznes w Internecie

Stwórz wirtualną wizytówkę firmy

Zostań liderem w swojej branży

Jakie wsparcie zapewnia agencja nieruchomości?

Jakie wsparcie zapewnia agencja nieruchomości?

Zakup lub sprzedaż nieruchomości jest poważną transakcją, która wymaga od obu stron dopełnienia określonych formalności wraz z podpisaniem umowy u notariusza. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług pośredników nieruchomości, którzy zapewniają kompleksowe wsparcie — od momentu przygotowania oferty sprzedażowej i pokazywania lokum zainteresowanym, aż po przekazanie kluczy do mieszkania czy domu. 

Kupno i sprzedaż nieruchomości — samodzielnie czy z agencją?

Niektóre osoby, chcąc zaoszczędzić na kosztach prowizji, starają się sprzedać nieruchomość we własnym zakresie. Oczywiście w internecie można znaleźć wiele cennych wskazówek dotyczących przebiegu całej transakcji, jednak samodzielne działanie na rynku nieruchomości wcale nie należy do najprostszych. Warto też wspomnieć, że większość kupujących obawia się zakupu mieszkania od bezpośrednio od osoby prywatnej i raczej poszukują ofert dostępnych w biurach pośredników.

Agencja nieruchomości zwykle nie pobiera prowizji od kupujących, a koszt świadczonych usług spoczywa jedynie na właścicielu. Zwykle jest to kilka procent liczonych od ceny sprzedaży. Okazuje się jednak, że nie są to zbyt duże pieniądze, biorąc pod uwagę zakres zapewnianej pomocy. Na stronie partnerzy.pl można zapoznać się z ofertą biura działającego już od kilkudziesięciu lat na Pomorzu. Firma zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Licencjonowani agenci proponują wsparcie podczas:

  • przygotowania nieruchomości pod wynajem lub na sprzedaż (wraz ze zrobieniem zdjęć, wirtualnego spaceru i opisu),
  • poszukiwania odpowiedniego lokalu dla klienta (z uwzględnieniem indywidualnych wymagań),
  • ubiegania się o kredyt hipoteczny,
  • zamiany nieruchomości lub sprzedaży w rozliczeniu.
Olgierd Kaczmarek 2023-10-03 0 komentarzy

Zostaw nam komentarz jeżeli ten artykuł Ci się podobał!