Wypromuj swój biznes w Internecie

Stwórz wirtualną wizytówkę firmy

Zostań liderem w swojej branży

Kto może pomóc z przeniesieniem praw autorskich?

Kto może pomóc z przeniesieniem praw autorskich?

Z racji tego, że następuje pewna rozbieżność pomiędzy faktem posiadania praw do utworu a udowodnieniem tego w razie potrzeby, warto rozważyć rejestrację ich oficjalnego przeniesienia. Wymaga to formy pisemnej, a umowa musi być perfekcyjnie skonstruowana. Co więcej, mimo przekazania majątkowych praw autorskich tak zwane osobiste prawo do utworu jego autora jest niezbywalne. Przy chęci powierzenia całego procesu specjalistom, swoją pomoc oferuje kancelaria prawno-patentowa PORAJ z siedzibą w Poznaniu.

Kancelaria specjalizuje się w szeroko pojętej tematyce własności intelektualnej i zatrudnia doświadczony zespół rzeczników i radców. Usługi oferowane są przedsiębiorcom i właścicielom firm, freelancerom i artystom, agencjom i projektantom itd. Umowy precyzujące wspomniane przeniesienie praw autorskich przygotowywane są indywidualnie, w oparciu o konkretną sytuację klienta oraz z dopilnowaniem najmniejszych szczegółów. Dotyczą one między innymi takich kwestii jak:

  • ustalenia określonych praw wykorzystania utworu (pełnych lub częściowych),
  • miejsc i sytuacji dopuszczających jego użycie (zwane polami eksploatacji),
  • wynagrodzenia oryginalnego autora (jednorazowego lub każdorazowego),
  • prawa do wprowadzania zmian w oryginale oraz ich dopuszczalnego zakresu,
  • konieczności odwoływania się do oryginalnego autora w przypadku użycia utworu.

Mimo zadbania o te wszelkie kwestie umowy są pisane zrozumiałym językiem, niepozwalającym jednocześnie na niejasne interpretacje. Kancelaria oferuje również audyty istniejących umów odnośnie do prawa autorskiego i tym samym zabezpieczenie swoich klientów.

Dagmara Borowska 2020-10-23 0 komentarzy

Zostaw nam komentarz jeżeli ten artykuł Ci się podobał!